Skip to main content
Ulefos > Kundeservice

Hos os får du førsteklasses kundeservice og professionel rådgivning.

Vi er et kompetent team med mange års erfaring og vi sætter en stor ære i at tilbyde vores kunder den rigtige løsning hver gang.

Det er vigtigt for os, at du altid oplever at få den bedste service, uanset hvad din henvendelse drejer sig om. Et af de vigtigste parametre for at kunne levere og servicere på et så højt niveau er vores brændende ønske om at være markedets bedste. Vi har kun engagerede medarbejdere, som alle har den rette faglige baggrund og professionelle indstilling.

Kontakt os

Vi ser frem til at hjælpe dig.

Vores åbningstider er: 

Mandag til torsdag kl.07.30 til kl.16.00.

Fredag kl.08.30 til kl.13.30.

Telefon: 3649 6111

Mail: post@ulefos.dk

Ulefos Danmark

Martin Pläge
Intern salg
Produktchef brøndgods
Telefon: 2888 5510
Mail: martin.plaege@ulefos.com

Marianne Skjelmose
Intern salg
Indkøb
Telefon: 3649 6111
Mail: marianne.skjelmose@ulefos.com

Nadja Frydensberg
Intern salg
Salgs- og marketingkoordinator
Telefon: 2888 5511
Mail: nadja.frydensberg@ulefos.com

Søren Lykke Andersen
Salgskonsulent
Jylland & Fyn
Telefon: 3085 8197
Mail: soren.andersen@ulefos.com

Nick Nygaard
Salgskonsulent
Sjælland & øer
Telefon: 3085 8196
Mail: nick.nygaard@ulefos.com

Michael Aunsbjerg Ankersen
Salgschef
Telefon: 3085 8198
Mail: michael.ankersen@ulefos.com

Henrik Just Kristiansen
Adm. Direktør
Telefon: 2888 5516
Mail: henrik.just@ulefos.com

Jannie Bangsgaard
Økonomiansvarlig
Telefon: 3649 6111
Mail: jannie.bangsgaard@ulefos.dk

Carl Erik Petersen
Lagerchef
Telefon: 2888 5514
Mail: carlerik.petersen@ulefos.com

Mikkel Rosner Christensen
Lageroperatør
Telefon: 3015 1508
Mail: mikkel.christensen@ulefos.com

Johnny Gunther Petersen
Chauffør
Telefon: 2888 5512
Mail: johnny.petersen@ulefos.com

Måske du kan finde svar på dit spørgsmål under FAQ?